Batería w nowy Pure

Kilka dni temu zgłosiłem się do działu wspomagania z problem z baterią która wytrzymuje ledwo dwa dni, czyli tyle ile w moim stary smartfonie z pełnym spektrum usług włącznie z internetem. Trochę mi przykro z powodu że nie będzie możliwości zakupu baterii. Gdybym wiedział to nie wiem czy bym zdecydował się na zakup Pure. Równie dobrze mogłem używać któryś ze starych telefonów które gdzieś leżą i mógłbym na allegro bez problemu zakupić do nich nową baterię,ale spodobała mi się idea tego telefonu zwłaszcza że zapewniano że bateria będzie trwała. Telefon otrzymałem w lipcu 2022, a bateria w nim jest z lutego 2021 roku, czyli ma prawie półtora roku. To trochę niefajnie bo jest już fabrycznie wkładana do telefonu bez gwarancji. Zawiodłem się zwłaszcza że słowo Mudita chyba do czegoś zobowiązuje. Pozdrawiam Piotrek.

1 Like

@piotrek71 dzięki za Twój wpis. Jest mi bardzo przykro, że jesteś rozczarowany. Mam nadzieję, że to co napiszę dalej, poprawi Twój humor.
Jeżeli chodzi o obecną wytrzymałość baterii - cały czas pracujemy nad optymalizacją zużycia energii przez Mudita Pure. W najbliższych dniach wyjdzie update, który wydłuży żywotność na baterii o kolejne kilka dni, a to nie koniec. Planujemy dojść do 10-14 dni.
Baterie również będą dostępne na naszym sklepie (na tę chwilę wszelkie problemy z baterią, który nie występuje wiele, są rozwiązywane poprzez wymianę w ramach gwarancji i nie ma potrzeby ich dokupowania).
Jeżeli zauważysz, że Twój telefon po upadacie systemu nie wytrzymuje na baterii dłużej niż obecnie, skontaktuj się proszę z naszym Customer Support - support@mudita.com. Załatwimy sprawę! :wink:
Wszystkiego dobrego!

4 Likes

Dziękuję za szybką odpowiedź. Poczekam na aktualizację. Jeśli po bateria wytrzyma ok tygodnia to mi w zupełności wystarczy. Poza problemem z baterią jestem z tego telefonu zadowolony. Pozdrawiam cały zespół Mudita i każdego z osobna🤗

3 Likes

Hej Piotrek! Mógłbyś powiedzieć coś więcej o Pure? Poza problemem z baterią (chwilowym, jak czytam wyżej) :slight_smile: Piszesz, że jesteś zadowolony… Ciekawa jestem, jak używasz tego telefonu - na codzień, czy np weekendowo? Od jakiegoś czasu testujemy rodzinnie niedziele bez elektroniki (ale hardkorowo - zero TV, GPSa, Spotify etc) i szczerze mówiąc najbardziej brakuje możliwości kontaktowania się z najbliższymi. Byłabym super wdzięczna, gdybyś podzielił się swoimi doświadczeniami z Pure :slight_smile:

2 Likes

Ps: Pół niedzieli. Struggle is real! :smiley:

1 Like

Cześć solcia. To zacznę od początku. Zakupiłem telefon w marcu, otrzymałem na początku lipca. Mam dwie karty sim prywatną i służbową więc do Pure włożyłem osobistą. Na początku miałem problem z aktualizacją systemu do wersji aktualnej. Musiałem zmienić system operacyjny na komputerze ponieważ używam Linuxa. Po zmianie Mudita os rozpoznał moje urządzenie ale musiałem podjąć wiele prób aktualizacji bo zrywało połączenie z serwerem aktualizacji. W końcu udało się. Jeśli chodzi o problemy to oprócz krótkiej żywotności baterii jak już pisałem zdarza się że mimo podłączenia w tryb online nie ma zasięgu sieci i nie mogę wykonać połączeń. Zrywa też czasami połączenie podczas rozmowy. Często też gdy dzwoni ktoś z kontaktów zapisanych w telefonie pokazuje że połączenie jest od nr prywatnego. Zdarzało się parę razu gdy ktoś dzwonił że przycisk odbierz nie działał i nie mogłem odebrać połączenia. Często też gdy chciałem zadzwonić nie poprzez kontakty a z wiersza połączeń ostatnich nie mogłem zrealizować podłączenia. Raz złapał zawiechę i tylko wyjecie baterii pomogło. Raz też nie mogłem odebrać połączenia przychodzącego zablokował się i cały czas dzwonił jak szalony. W odtwarzaczu muzyki jest bałagan ponieważ nie przenosi całych folderów tylko pojedyncze pliki i nie możesz sobie sortować np po albumie lub wykonawcy. Jeśli chodzi o SMS to jest ok ale T9 brak więc wklepujesz ręcznie powoli znak po znaku. Polskie znaki miękkie są nawet proste emotikon też. Na plus zasługuje bluetooth połączył się z słuchawkami bezprzewodowymi i z zestawem głośnomówiącym w samochodzie. Tapeta z cytatami na codzień jak ustawisz super sprawa. Zegar do medytacji też spoko. Wyświetlacz elink świetny im jaśniej tym lepiej widać choć brak możliwości zmiany trzcionki. Podsumowując idea telefonu świetna ale musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli zależy Ci na stałym pewnym kontakcie to z tym możesz mieć problemy. (dlatego w dni robocze mam zawsze służbowy telefon z androidem działający zawsze bezproblemowo). Jeżeli nie musisz mieć zawsze Na 100 % pewności połączeń to możesz spróbować zabawy z Pure :wink:. Jest ładny dobrze leży w dłoni i ładnie odtwarza muzykę, z rozmową jakoś dźwięku gorsza niż w przypadku dwu letniego smartphone. Mam nadzieję że najnowsza aktualizacja oprogramowania która zapowiada @urszula naprawi błędy i sprawi że urządzenie będzie o wiele bardziej bezawaryjne. To chyba wszystko co mi przychodzi do głowy na ten moment. Decyzja w twoich rękach, ja mimo problemów które ten telefon przysparza polubiłem go i nie żałuję zakupu, a to dzięki ludziom którzy pracują w Mudita i naprawdę starają się pomóc. Na wszystkie pytania otrzymałem odpowiedź i nawet okazało się że po moich zgłoszeniach będzie bateria do kupienie co na początku miało być niemożliwe. Pozdrawiam a decyzja należy do Ciebie. Dobrego dnia :hugs:

3 Likes

Dzięki! <3 Trudno rozstać się z ajfonem, przyznam. Walczę mocno o oswojenie technologii, abym to ja miała kontrolę, a nie ona. Ściski i miłego dnia <3

3 Likes

Oj trudno wiem coś o tym. Wspieram w walce. W razie pytań pisz śmiało :hugs:

2 Likes